Błyszczące

  • Austro-węgierski guzik Franciszek Józef I, kolor srebrny, śr. 21 mm

    Austro-węgierski guzik Franciszek Józef I, kolor srebrny, śr. 21 mm

    3,50 

    Guzik metalowy austro-węgierski z monogramem Cesarza Franciszka Józefa I, stosowany zarówno w umundurowaniu wojskowym jak i administracyjnym. Średnica 21 mm, kolor srebrny.

  • Austro-węgierski guzik Franciszek Józef I, kolor srebrny, śr. 21 mm

    Austro-węgierski guzik Franciszek Józef I, kolor stare srebro, śr. 21 mm

    3,50 

    Guzik metalowy austro-węgierski z monogramem Cesarza Franciszka Józefa I, stosowany zarówno w umundurowaniu wojskowym jak i administracyjnym. Średnica 21 mm, kolor stare srebro.

  • Bażant znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor srebrny

    Bażant znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor srebrny

    9,00 

    Przypinka bażant na metalową szpilkę (pin) kolor srebrny wym. 26 x 40 mm.

  • Bażant znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor stary mosiądz

    Bażant znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor stary mosiądz

    9,00 

    Przypinka bażant na metalową szpilkę (pin) kolor stary mosiądz wym. 26 x 40 mm

  • Biały gołąb symbol pokoju, metalowy znaczek pin, rozm. 23 x 22 mm

    Biały gołąb symbol pokoju, metalowy znaczek pin, rozm. 23 x 22 mm

    10,00 

    Przypinka metalowa w lecącego białego gołębia z gałązką w dziobie. Symbol pokoju, miłości, wiary oraz szczęścia. Rozmiar 23 x 22 mm.

  • Bluetick Coonhound pies, metalowy znaczek na pin/ szpilkę, rozm. 31 x 25 mm

    Bluetick Coonhound pies, metalowy znaczek na pin/ szpilkę, rozm. 31 x 25 mm

    19,00 

    Przypinka na pin w kształcie głowy psa rasy Bluetick Coonhound. Kolorowa emalia, zapięcie na pin z gumową zatyczką. Rozmiar 31 x 25 mm. Warto dodać, że przypinka jest przepięknie wykonana, bardzo dopracowana.

  • Border collie pies, metalowy znaczek na pin/ szpilkę, rozm. 29 x 29 mm

    Border collie pies, metalowy znaczek na pin/ szpilkę, rozm. 29 x 29 mm

    19,00 

    Przypinka na pin w kształcie głowy psa rasy Border collie. Kolorowa emalia, zapięcie na pin z gumową zatyczką. Rozmiar 29 x 29 mm. Warto dodać, że przypinka jest przepięknie wykonana, bardzo dopracowana.

  • Borsuk znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor srebrny

    Borsuk znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor srebrny

    9,00 

    Przypinka borsuk na metalową szpilkę (pin) kolor srebrny wym. 35 x 16 mm

  • Borsuk znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor stary mosiądz

    Borsuk znaczek myśliwski na pin/ szpilkę kolor stary mosiądz

    9,00 

    Przypinka borsuk na metalową szpilkę (pin) kolor stary mosiądz wym. 35 x 16 mm

  • Brązowa odznaka III stopnia NSDAP za 10 lat służby - III Rzesza

    Brązowa odznaka III stopnia NSDAP za 10 lat służby – III Rzesza

    55,00 

    Nagroda Dienstauszeichnung der NSDAP została przekazana dekretem z 2 kwietnia 1939 r. przez kanclerza Rzeszy Adolfa Hitlera za zasługi dla wszystkich członków partii, niezależnie od tego, czy byli liderami grupy, czy tylko członkami. Fuhrer chciał w ten sposób docenić wieloletnią lojalną pracę w służbie NSDAP. Nie miało znaczenia, czy praca ta miała charakter etatowy, czy wolontariacki. Nagroda za usługi przyznawana była w 3 stopniach. Pierwszy poziom był złotym krzyżem z białymi emaliowanymi ramionami krzyża, drugi poziom był srebrnym krzyżem z niebieskimi emaliowanymi ramionami krzyża, a trzeci poziom to brązowy krzyż bez emalii. Złoto przyznano po 25 latach, srebro po 15 latach, a brąz po 10 latach wiernej służby. Wykonano okazy z lekko zakrzywionymi ramionami krzyża i płaskimi krzyżami.

    Nagroda za służbę była noszona na dużej sztabie medalowej. Niezwykłe było to, że kobiety nosiły nagrodę na szyi na wstążce o szerokości 15 mm (tak jak w przypadku Krzyża Matki). Tylko odpowiednie wstążki były noszone na małej sztabce medalowej. Jeśli przyznano wyższy poziom, niższy poziom nie musiał być odrzucany, można go było kontynuować.

    źródło: Internet

     

  • Brązowa Szpanga za walkę wręcz (Nahkampfspange) - III Rzesza

    Brązowa Szpanga za walkę wręcz (Nahkampfspange) – III Rzesza

    65,00 

    Szpanga (niem. Nahkampfspange) to niemiecka odznaka wojskowa z czasów II wojny światowej, ustanowiona 25 listopada 1942 r. za udział w walkach wręcz na bliskim dystansie. Warunkiem odznaczenia był udział w walkach, w których żołnierz “widział białka oczu wroga” (“Weiß in den Augen des Feindes sehen”). Przeznaczone głównie dla piechoty, ale inne jednostki Wehrmachtu, Waffen-SS, naziemne jednostki Luftwaffe i spadochroniarze również się kwalifikowały. Złota odznaka była przyznawana za 50 akcji w walce wręcz, srebrna za 25 a brązowa za 15 . Działania  liczone były od 1 grudnia 1942 r., przy czym do nagrody wliczana była wcześniejsza długa służba na froncie wschodnim, przy czym 15 nieprzerwanych miesięcy liczyło się jako 15 dni bojowych; 12 miesięcy jako 10 dni; a 8 miesięcy jako 5 dni.  Dla tych żołnierzy,  którzy otrzymali ciężkie rany, przyznano nagrodę po 10, 20 i 40 akcjach. Złote zapięcie do walki wręcz było często uważane przez niemiecką piechotę za bardziej szanowane niż Krzyż Rycerski Żelaznego Krzyża, a Hitler zastrzegał sobie prawo do osobistego nadania tej klasie. Spośród około 18–20 milionów żołnierzy niemieckiego Wehrmachtu i Waffen-SS 36 400 otrzymało klasę brązową, 9500 klasę srebrną i 631 klasę złotą. Odznaka była noszona nad lewą górną kieszenią munduru, nad jakąkolwiek wstęgą medalową. Noszono tylko jedną odznakę, najwyższego otrzymanego stopnia.

  • Brązowy Krzyż Hiszpanii (Bronze Spanienkreuz mit Schwertern) - III Rzesza

    Brązowy Krzyż Hiszpanii (Bronze Spanienkreuz mit Schwertern) – III Rzesza (#16)

    55,00 

    Krzyż Hiszpanii (niem. Spanienkreuz) – niemieckie odznaczenie wojskowe ustanowione przez Adolfa Hitlera 14 kwietnia 1939 roku w celu nagrodzenia żołnierzy walczących w ramach Legionu Condor w hiszpańskiej wojnie domowej.

    Krzyż został ustanowiony w trzech klasach – złotej, srebrnej i brązowej, a każda z nich posiada dwie wersje – złota z mieczami i brylantami oraz z mieczami, srebrna z mieczami i bez mieczy, brązowa z mieczami i bez mieczy.

    Krzyż z mieczami był nadawany żołnierzom Legionu Condor oraz marynarzom Kriegsmarine uczestniczącym w bezpośrednich walkach. Przy czym:

    – Złoty z mieczami i brylantami – nadawany był za szczególne i wzorowe wykonywanie zadań bojowych. Nadano 28 krzyży.
    – Złoty z mieczami – za wykazane męstwo i odwagę w walce. Nadano 1126 krzyży.
    – Srebrny z mieczami – za udział w walce mającej decydujące znaczenie dla losów wojny. Nadano 8304 krzyże.
    – Brązowy z mieczami – za udział w walce. Nadano 8462 krzyże.

    Krzyż bez mieczy był nadawany żołnierzom, marynarzom i osobom cywilnym, które przez co najmniej trzy miesiące współdziałały z Legionem Condor lub marynarką wojenną na terenie Hiszpanii, lecz nie brały udziału w bezpośrednich walkach. Nadano 327 Srebrnych i 7869 Brązowych Krzyży bez mieczy.

    Noszony był bezpośrednio na bluzie na piersi po prawej stronie. Krzyż był nadawany w latach 1939–1940 i łącznie nadano 26 056 krzyży.