Granatowy

Wyświetlanie 1–12 z 21 wyników

  • Służba więzienna, Policja guzik współczesny z orłem kolor granatowy śr. 22 mm (żywica)

    Policja, Służba więzienna guzik do gabardyny z orłem kolor granatowy śr. 22 mm (żywica)

    3,60 

    Polski współczesny guzik Policji i Służby Więziennej z orłem, ogólnego przeznaczenia średnica 22 mm, kolor granatowy, tworzywo sztuczne – żywica.

    Szybki podgląd
  • Służba więzienna, Policja guzik współczesny z orłem kolor granatowy śr. 16 mm (żywica)

    Policja, Służba więzienna guzik do gabardyny z orłem kolor granatowy śr. 16 mm (żywica)

    3,50 

    Polski współczesny guzik Policji i Służby Więziennej z orłem, ogólnego przeznaczenia średnica 16 mm, kolor granatowy, tworzywo sztuczne – żywica.

    Szybki podgląd
  • Służba więzienna, Policja guzik współczesny z orłem kolor granatowy śr. 25 mm (żywica)

    Policja, Służba więzienna guzik do gabardyny z orłem kolor granatowy śr. 25 mm (żywica)

    3,70 

    Polski współczesny guzik Policji i Służby Więziennej z orłem, ogólnego przeznaczenia średnica 25 mm, kolor granatowy, tworzywo sztuczne – żywica.

    Szybki podgląd
  • Kokardka drewniany koralik do zwieszenia MIX 7 kolorów

    Kokardka drewniany koralik do zawieszenia MIX 7 kolorów

    1,50 

    Drewniany koralik do zawieszenia w kształcie kokardki, rozmiar 21 x 11mm. 7 kolorów. Wysyłamy losowo, ale oczywiście staramy się, aby było kolorowo. Farba ekologiczna. Można prać w pralce.

    Szybki podgląd
  • Gwiazda Życia, Służby Medyczne metalowy znaczek na pin/ szpilkę, rozm. 25 x 25 mm

    Gwiazda Życia, Służby Medyczne metalowy znaczek na pin/ szpilkę, rozm. 25 x 25 mm

    Promocja! Original price was: 17,00 zł.Current price is: 15,00 zł.

    Przypinka metalowa w kształcie Gwiazdy Życia, czyli symbol opieki medycznej. Tradycyjnie gwiazda stała się znakiem rozpoznawczym personelu medycznego, sprzętu i pojazdów. Rozmiar 25 x 25 mm.

    Szybki podgląd
  • Gwiazdka drewniany koralik do zwieszenia MIX 5 kolorów

    Gwiazdka drewniany koralik do zawieszenia MIX 5 kolorów

    1,50 

    Drewniany koralik do zawieszenia w kształcie Gwiazdki, rozmiar 19 x 19mm. 5 kolorów. Wysyłamy losowo, ale oczywiście staramy się, aby było kolorowo. Farba ekologiczna. Można prać w pralce.

    Szybki podgląd
  • Srebrna odznaka II stopnia NSDAP za 15 lat służby - III Rzesza

    Srebrna odznaka II stopnia NSDAP za 15 lat służby – III Rzesza

    55,00 

    Nagroda Dienstauszeichnung der NSDAP została przekazana dekretem z 2 kwietnia 1939 r. przez kanclerza Rzeszy Adolfa Hitlera za zasługi dla wszystkich członków partii, niezależnie od tego, czy byli liderami grupy, czy tylko członkami. Fuhrer chciał w ten sposób docenić wieloletnią lojalną pracę w służbie NSDAP. Nie miało znaczenia, czy praca ta miała charakter etatowy, czy wolontariacki. Nagroda za usługi przyznawana była w 3 stopniach. Pierwszy poziom był złotym krzyżem z białymi emaliowanymi ramionami krzyża, drugi poziom był srebrnym krzyżem z niebieskimi emaliowanymi ramionami krzyża, a trzeci poziom to brązowy krzyż bez emalii. Złoto przyznano po 25 latach, srebro po 15 latach, a brąz po 10 latach wiernej służby. Wykonano okazy z lekko zakrzywionymi ramionami krzyża i płaskimi krzyżami.

    Nagroda za służbę była noszona na dużej sztabie medalowej. Niezwykłe było to, że kobiety nosiły nagrodę na szyi na wstążce o szerokości 15 mm (tak jak w przypadku Krzyża Matki). Tylko odpowiednie wstążki były noszone na małej sztabce medalowej. Jeśli przyznano wyższy poziom, niższy poziom nie musiał być odrzucany, można go było kontynuować.

    źródło: Internet

     

    Szybki podgląd
  • Odznaka Gdańskiego Związku Obrony Przeciwlotniczej (Abzeichen Danziger Luftschutzbund) - III Rzesza

    Odznaka Gdańskiego Związku Obrony Przeciwlotniczej (Abzeichen Danziger Luftschutzbund) – III Rzesza

    37,00 

    Odznaka Danziger Luftschutzbund (DLB) – Odznaka Gdańskiego Związku Obrony Przeciwlotniczej. W czasie wojny wzrosło znaczenie Związku Ochrony Przeciwlotniczej Rzeszy (RLB). Jej struktury podlegały policji LS. Początki tej formacji w Gdańsku sięgają okresu międzywojennego – już w czerwcu 1933 r. w Wolnym Mieście Gdańsku powołano Gdańskie Towarzystwo Ochrony Przeciwlotniczej (DLB). Było ono formalnie niezależne, ale zorganizowane ściśle na wzór RLB, która istniała już wówczas w Rzeszy Niemieckiej. Początkowo obszar miast Gdańska i Sopotu podzielony był na dziewięć obwodów DLB, jednak z czasem ich liczba rosła (11 w 1939 r.).

    Równolegle z rozbudową DLB otwarto także szkoły obrony chemicznej i przeciwlotniczej pod kierunkiem gdańskiego SS. W chwili wybuchu wojny DLB liczyło już 2300 czynnych funkcjonariuszy. Związek szybko też się zjednoczył (jako jedna z pierwszych organizacji w Gdańsku) – już 5 października 1939 roku został włączony do RLB. Po utworzeniu Reichsgau Danzig-Westpreussen odpowiednio utworzono grupę okręgową RLB Danzig-Westpreussen, której kierownictwo znajdowało się w Elisabethwall. Garnizon gdański w strukturach RLB początkowo składał się z dwóch lokalnych grup: „Danzig” – dla Śródmieścia, Schidlitz i Langgarten (7 obwodów) oraz „Langfuhr-Zoppot” – dla Langfuhr, Neufahrwasser, Olivy i Sopotu (5 obwodów). Po integracji Prausta (1 kwietnia 1942 r.) powstała trzecia lokalna grupa RLB „Ziemia Gdańska”.

    źródło: opowiadaczehistorii.pl

    Szybki podgląd
  • Medal III stopnia za 8-letnią wierną służbę w SS (SS-Dienstauszeichnung 3. Stufe für 8 Jahre) - III Rzesza

    Brązowy medal III stopnia za 8-letnią wierną służbę w SS (SS-Dienstauszeichnung 3. Stufe für 8 Jahre) – III Rzesza

    55,00 

    Odznaczenia za zasługi dla SS wręczono pierwszy raz 30 stycznia 1938 r., w 5. rocznicę przejęcia władzy przez narodowych socjalistów, kanclerza Adolfa Hitlera. Do nagrody wyznaczone były wszystkie stowarzyszenia oddziałów dyspozycyjnych SS, stowarzyszenia Totenkopf i szkoły SS Junker. W dniu 21 października 1938 r. w drodze rozporządzenia określono wygląd odznaczenia za zasługi.

    Nagroda składała się z 4 poziomów.

    I stopień przyznawano po 25 latach służby,
    II stopień po 12,
    III stopień po 8,
    IV stopień po 4 latach lojalnej służby.

    I i II etap to krzyże w kształcie swastyki o wymiarach 37 x 37 mm, złocone lub posrebrzane. Poziomy 3 i 4 są w formie medalowej. Na wstążkach 1. i 2. poziomu znajdują się 2 Runy Zwycięstwa wyhaftowane w odpowiednim kolorze złotym lub srebrnym.

    Jak wszystkie odznaczenia służbowe w latach 1933-1945, odznaczenie SS noszono na wstędze chabrowej na lewej piersi lub na belce medalowej, przy czym wstęga II i I stopnia przedstawiała tkane runy w wskazanym kolorze (srebrny lub złoty). Gdy przyznawano wyższą nagrodę za zasługi, niższa miała być odrzucana, ale pozostawała własnością osoby, której ją powierzono.

    Do 1945 roku nie wprowadzono żadnych dalszych zmian. Dokładnych numerów nagród nie można już określić, ponieważ była to nagroda masowa. Jednak największą liczbę nagród uzyskano w czwartym i trzecim etapie. Poziom 2 i 1 był noszony w rzadkich przypadkach przez tak zwanych starych wojowników. Odznakę za służbę SS można było również nosić na równi z odznaką za służbę Wehrmachtu.

    Źródło: J. Nimmergut, Niemieckie ordery i odznaczenia do 1945 r., t. 4, 2001.

    Szybki podgląd
  • Pudełko na odznakę, przypinkę, kolor chabrowo-czarny, rozmiar 60 x 55 x 40 mm

    Pudełko na odznakę, przypinkę, kolor chabrowo-czarny, rozmiar 50 x 60 x 35 mm

    19,00 

    Chabrowe kwadratowe pudełko z czarnym wnętrzem – na medal, zawieszkę, brelok, itp.  Zewnętrzna powłoka jak i wnętrze wyściełane wykonane z miękkiego, flokowanego materiału – weluru. W środku wyciągana wkładka z dziurką, która pozawala na ładne wyeksponowanie przedmiotu. Rozmiar 50 x 60 x 35 mm.

    Szybki podgląd
  • Złoty Krzyż Zasługi I klasy za 40 lat wiernej służby publicznej

    Złoty Krzyż Zasługi I klasy za 40 lat wiernej służby publicznej (Treuedienst-Ehrenzeichen 1.Stufe für 40 Jahre 1938) – III Rzesza (#21)

    60,00 

    Ta odznaka honorowa została podarowana przez kanclerza Rzeszy Adolfa Hitlera 30 stycznia 1938 roku z okazji 5 rocznicy przejęcia władzy przez narodowych socjalistów. Nagroda składała się z 2 poziomów i poziomu specjalnego:

    •  I stopień nadawany był urzędnikom państwowym, urzędnikom, kolejarzom  i robotnikom po 40 latach wiernej służby w służbie publicznej i był pozłacanym krzyżem.
    • II stopień został nadany po 25 latach służby publicznej i był Krzyżem Srebrnym.
    • Specjalny poziom został przyznany robotnikom i pracownikom sektora prywatnego za 50 lat wiernej służby i był również srebrnym krzyżem, ale dębowy wieniec między ramionami krzyża jest złocony, a na górnej części znajduje się pozłacana liczba – 50 ramię krzyża.

    Na odwrocie napis: – Za wierną pracę (Für treue Arbeit). Oprócz bezpośredniego okresu służby wzięto pod uwagę okresy w Służbie Pracy Rzeszy, studia, służbę i szkolenie wojskowe, uwięzienie bez własnej winy i inne okresy kandydowania itp. Kiedy przyznano wyższy poziom, drugi poziom musiał zostać odrzucony, ale pozostał przy uhonorowanym. 12 sierpnia 1944 r. ponownie rozszerzono Medal Za Lojalność. Złoty liść dębu z numerem 50 na wstędze był ofiarowany na 50 lat. Projekt pochodzi od prof. Richarda Kleina z Monachium. Znanymi producentami byli: W. Deumer, Lüdenscheid, Deschler & Sohn, Monachium, Steinhauer & Lück, Lüdenscheid oraz Wächtler & Lange, Mittweida.

    Źródło: J. Nimmergut, Niemieckie ordery i odznaczenia do 1945 r., tom IV, 2001.

    Szybki podgląd
  • Odznaka przyjaźni niemiecko-brytyjskiej (Ring Für Deutsch - Britisch Freundschaft) - III Rzesza

    Odznaka przyjaźni niemiecko-brytyjskiej (Ring Für Deutsch – Britisch Freundschaft) – III Rzesza

    37,00 

    Unikatowa odznaka przyjaźni niemiecko-brytyjskiej. Trwają spory czy taka odznaka istniała kiedykolwiek. Z całą pewnością jest bardzo rzadka.

    Szybki podgląd

Wyświetlanie 1–12 z 21 wyników